بدشانس ترین کاپیتان تاریخ جام جهانی +عکس

بدشانس ترین کاپیتان تاریخ جام جهانی +عکسرومنیگه در سال‌های 1980 و 1981 دو بار پیاپی عنوان بهترین بازیکن اروپا را به دست آورد و توپ طلایی مجله ورزشی «فرانتس فوتبال» را از آن خود ساخت. کارل هاینس ر

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

بدشانس ترین کاپیتان تاریخ جام جهانی +عکس

رومنیگه در سال‌های 1980 و 1981 دو بار پیاپی عنوان بهترین بازیکن اروپا را به دست آورد و توپ طلایی مجله ورزشی «فرانتس فوتبال» را از آن خود ساخت.
 کارل هاینس رومنیگه (Karl-Heinz Rummenigge) در سال 1976 برای نخستین بار به تیم ملی آلمان فراخوانده شد و نخستین بازی ملی خود را در مقابل تیم ملی ولز انجام داد.

 از آن پس پیشرفت ورزشی رومنیگه و تبدیل او به یک ستاره بین‌المللی فوتبال آغاز شد. وی در سال 1978 با تیم ملی فوتبال آلمان در مسابقات جام جهانی در آرژانتین ناکام ماند اما 2 سال بعد با همین تیم به مقام قهرمانی ملت‌های اروپا دست یافت.

رومنیگه در سال‌های 1980 و 1981 دو بار پیاپی عنوان بهترین بازیکن اروپا را به دست آورد و توپ طلایی مجله ورزشی «فرانتس فوتبال» را از آن خود ساخت. در مسابقات جام جهانی سال 1982 در اسپانیا، تیم ملی آلمان با رومنیگه بازی‌های موفقی به نمایش گذاشت و تا بازی نهایی رسید اما این تیم در دیدار نهایی با شکست 3 بر 1 در مقابل تیم ملی فوتبال ایتالیا به مقام نایب قهرمانی جهان بسنده کرد. 

در آن سال همه انتظار داشتند که رومنیگه ستاره بی چون و چرای مسابقات گردد اما یک گلزن استثنایی و خوش اشتهای ایتالیایی به نام «پائولو روسی» رومنیگه را در سایه قرار داد.رومنیگه و دینو زوف در فینال جام جهانی 1982 اسپانیا

4 سال بعد، تیم ملی فوتبال آلمان غربی به همراه رومنیگه در رقابت‌های جام جهانی 1986 مکزیک، بار دیگر در دیدار نهایی ناکام ماند. این بار حریف این تیم در بازی نهایی، تیم ملی فوتبال آرژانتین بود که با درخشش ستاره استثنایی خود «دیه‌گو آرماندو مارادونا» با نتیجه 3 بر 2 سرنوشت بازی را به نفع خود رقم زد تا رومنیگه بار دیگر دستش از جام قهرمانی کوتاه بماند. وی این بار نیز در سایه درخشش مارادونا رنگ باخت.رومنیگه و مارادونا در فینال جام جهانی 1986 مکزیک

رومنیگه در مجموع 95 بازی برای تیم ملی فوتبال آلمان انجام داد و 45 گل برای این تیم به ثمر رسانید. وی 51 بار به عنوان کاپیتان این تیم پای به میدان گذاشت و لقب ناکام ترین کاپیتان جهان برازنده وی است!
سه شنبه 1402/12/08 40 بازدید