بازیکنی که گلزن به دنیا آمد +عکس

بهترین بازیکن مجارها که با 11 گل زده آقای گل این بازی ها نیز شد کسی نبود جز ساندور کوکسیس (Sándor Kocsis) که در بارسلونا نیز بازی کرد و به سرطلایی معروف بود. کوکسیس در تیم ملی 68 بازی و 75 گل را به نا

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات


بهترین بازیکن مجارها که با 11 گل زده آقای گل این بازی ها نیز شد کسی نبود جز ساندور کوکسیس (Sándor Kocsis) که در بارسلونا نیز بازی کرد و به سرطلایی معروف بود. کوکسیس در تیم ملی 68 بازی و 75 گل را به نام خود ثبت کرد.
 برخی ستارگان در تاریخ جهان حضور داشته اند که بیش از دیگران لذت گلزنی را چشیده اند این بازیکنان همیشه برای افتخار تیم تلاش کرده اند و نامشان برای همیشه در تاریخ به ثبت رسیده است. 

ساندور پیتر کوکسیس (Sándor Péter Kocsis)  همراه با کوبالا از ستارگان دهه 50 میلادی بارسلونا بود و مردم کاتالونیا او را ستاره مجار صدا می‌کردند.

نام کوکسیس برای آنها که تاریخ جام جهانی را دنبال می کنند با "نبرد برن" همراه می‌شود و تداعی کننده یکی از خشن ترین بازیهای تاریخ فوتبال دنیا است. 

فرانس پوشکاش ستاره بی بدیل مجارستان و رئال مادرید در دهه طلایی مجارستان (دهه 50) که کاپیتان آنها در این جام جهانی نیز بود در 3 بازی که به میدان رفت 4 گل به ثمر رساند. پوشکاش در 84 بازی ملی 85 گل به ثمر رسانده است اما بهترین بازیکن مجارها که با 11 گل زده آقای گل این بازی ها نیز شد کسی نبود جز ساندور کوکسیس (Sándor Kocsis) که در بارسلونا نیز بازی کرد و به سرطلایی معروف بود. کوکسیس در تیم ملی 68 بازی و 75 گل را به نام خود ثبت کرد.

در جدول برترین گلزنان جهان که در صدر آن نام علی دایی با 109 گل ملی رویت می شود، کوکسیس با 75 گل زده بعد از پوشکاش و پله در رتبه چهارم ایستاده و این تعداد گل را تنها در 68 بازی ملی ثبت کرده است.

او در بخشی از خاطرات خود نوشته است: در جام جهانی دو بار هت تریک کردم، این برای من عین خوشبختی است و بعد از آن در این دنیا چیزی نمی خواستم و دلیلی برای ادامه زندگی نداشتم!

وی به همراه ژوست فونتین (فرانسه)، گرد مولر (آلمان‌غربی) و گابریل باتیستوتا (آرژانتین) بازیکنانی بودند که دو بار در یک جام جهانی موفق به هت تریک شده‌اند.
دوشنبه 1403/03/28 53 بازدید