زنی که تروریست‌های سوریه را آموزش می‌دهد + تصاویر

یکی از تروریست‌های سوری در خصوص مربی زن خود می‌گوید: وقتی که وی ابتدا به ما نزدیک شد، همگی بهت زده و مشکوک بودیم. درباره وی تحقیق کردیم و مطمئن شدیم که درست می‌گوید.به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ب

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات
یکی از تروریست‌های سوری در خصوص مربی زن خود می‌گوید: وقتی که وی ابتدا به ما نزدیک شد، همگی بهت زده و مشکوک بودیم. درباره وی تحقیق کردیم و مطمئن شدیم که درست می‌گوید.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، "زبیده المیقی" "Zubaida al-Meeki"، یکی از فرماندهان سابق ارتش سوریه است که با خیانت به کشور خود به گروه تروریستی "ارتش آزاد سوریه" پیوسته است.

وی اولین زنی بود که رسما خروج خود از ارتش کشور سوریه را اعلام کرد و به صف تروریست‌ها پیوست.

المیقی اهل "بلندی‌های جولان" بوده و در بخش آموزش ارتش سوریه در شهر "ببیلا" "Babbila" در جنوب دمشق خدمت کرده است. این شهر اکنون یکی از نقاط درگیری تروریست‌ها با ارتش سوریه است. 

به گفته خود المیقی، هنگامی که تروریست‌ها بخشی از شهر ببیلا را در دست گرفتند، وی از موقعیت استفاده کرده و به یکی از ایست‌های بازرسی تروریست‌ها مراجعه می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که قصد دارد به آن‌ها ملحق شود.

خالد، یکی از تروریست‌های شهر ببیلا درباره الحاق زبیده به شورشی‌ها می‌گوید: وقتی که وی ابتدا به ما نزدیک شد، همگی بهت‌زده و مشکوک بودیم. درباره وی تحقیق کردیم و مطمئن شدیم که درست می‌گوید.

المیقی بعد از فرار از ارتش سوریه به گروه تروریستی "جندالله"، یکی از شاخه‌های القائده در سوریه ملحق می‌شود و سپس به ترکیه می‌گریزد. 

وی پس از فرار به ترکیه به یک کمپ آموزش تروریست‌ها رفته و در آنجا به تربیت آن‌ها می‌پردازد. فرمانده سابق ارتش سوریه در این رابطه می‌گوید: بیشتر وقت خود را در کمپی نظامی به آموزش افراد پرداختم. من به آن‌ها آموزش دادم که چطور اسلحه را پر کرده و از آن استفاده کنند. 

ابوعدنان، فیلم‌ساز سوریه‌ای که به جنوب این کشور سفر کرده بود تا صحنه‌های نبرد را فیلم‌برداری کند، درباره المیقی می‌گوید: او در اردوگاه نظامیان می‌خوابد و هر روز یونیفرم نظامی به تن دارد.

دو شنبه 26 / 01 / 1392 5 بازدید