رفع بی خوابی در زنان

رفع بی خوابی در زنان اگر شما هم به بی خوابی مبتلا هستید و هیچ راه حلی به ذهن تان نمی رسد ، پیشنهاد می کنیم این خوراکی را امتحان کنید و ...تحقیقات جدید نشان می‌دهد ترکیبات مشابه با استروژن که در سویا وجود دارد می‌تواند به زنان بعد از رسیدن به سنین یائسگی کمک کند تا خواب راحت‌تری داشته باشند. این ترکیبات که isoflavone نام دارند برای برطرف کردن برخی از علائم بعد از یائسگی مانند مانند کلسترول بالا، فشار خون بالا و افزایش میزان چربی خون بدن آزمایش شد. دکتر هلنا هاچول از دانشگاه دسو پاولو و همکارانش در…

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

رفع بی خوابی در زنان

اگر شما هم به بی خوابی مبتلا هستید و هیچ راه حلی به ذهن تان نمی رسد ، پیشنهاد می کنیم این خوراکی را امتحان کنید و ...


تحقیقات جدید نشان می‌دهد ترکیبات مشابه با استروژن که در سویا وجود دارد می‌تواند به زنان بعد از رسیدن به سنین یائسگی کمک کند تا خواب راحت‌تری داشته باشند.

این ترکیبات که isoflavone نام دارند برای برطرف کردن برخی از علائم بعد از یائسگی مانند مانند کلسترول بالا، فشار خون بالا و افزایش میزان چربی خون بدن آزمایش شد.

دکتر هلنا هاچول از دانشگاه دسو پاولو و همکارانش در این باره گفت: بی‌خوابی یکی از مشکلات معمول در زنان مسن است. تحقیقاتی در مورد آن‌که آیا هورمون درمانی می‌تواند در این میان موثر باشد نتایج متفاوتی به همراه داشته است.

تحقیقات در میان زنانی که ترکیبات isoflavone مصرف کرده بودند نشان داد کیفیت خواب در این زنان افزایش داشته است. برای مثال درصد زمانی که این زنان در تخت‌‌خواب خود به سر می‌بردند و در خواب بودند از 78 درصد به 84 درصد رسید.

تقریبا بین یک سوم تا دو سوم از زنان بعد از رسیدن به سن یائسگی دچار مشکلات خواب می‌شوند. البته مشکلات خواب در این گروه می‌تواند دلایلی مانند خرخر کردن، گرفتگی ناگهانی نفس و دیگر موارد نیز باشد.

اما به هر حال تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد سویا به دلیل داشتن برخی از ترکیبات خاص در خود می‌تواند به بهبود خواب در زنان کمک کند. اما تا زمانی که دانشمندان نتوانند به علت اصلی بی‌خوابی بعد از سنین یائسگی پی ببرند، نمی‌توانند به دلیل فواید این گیاه پی ببرند.

از دیگر اثرات مهم سویا کاهش علائمی مانند گر گرفتگی است. معمولاً برای کاهش این عارضه در این دوران ، داروهای هورمونی تجویز می شود. سویا دارای موادی است که می‌تواند این عوارض را کاهش دهد.

در دوران قبل از یائسگی نیز بسیاری از زنان دچار بعضی اختلالات هورمونی می شوند که به علت شرایط فیزیولوژیک بدن است. بررسی ها نشان داده مصرف سویا در این دوران نیز، می تواند سطح هورمون بدن زنان را تنظیم کند.

پنجشنبه 17 اسفند 1391 3 بازدید