سلامت خود را شکلاتی کنید

** مفید برای حل کردن مسائل ریاضیمیزان حضور آنتی اکسیدان ها در شکلات بسیار زیاد است پس باعث می شود فواید ان بی نهایت باشد. محققان به این نتیجه رسیده اند که شکلات میزان خونی که به مغز می رسد را افزایش م

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات
** مفید برای حل کردن مسائل ریاضی

میزان حضور آنتی اکسیدان ها در شکلات بسیار زیاد است پس باعث می شود فواید ان بی نهایت باشد. محققان به این نتیجه رسیده اند که شکلات میزان خونی که به مغز می رسد را افزایش می دهد به همین علت در سال 2009 تحقیقاتی بر روی سه گروه انجام دادن و متوجه شدند گروهی که شکلات بیشتری مصرف کرده است بهتر مسائل ریاضی را حل می کند. 

** شکلات سیرتان می کند

شکلات می تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که قصد دارند سریع وزنشان را کم کنند. دانشمندان دانمارکی چندی پیش تحقیقاتی انجام دادند که در آن به دو گروه شکلات تلخ و شکلات شیری دادند. پس از دو ساعت آن گروهی که شکلات تلخ خورده بود 15 درصد کمتر کالری جذب کردند. آن ها به علت این که شکلات تلخ خورده بودند کمتر میل به غذا داشتند. 

** شکلات بخورید تا خوشحال شوید

یکی از فواید شکلات که مطمئنا آن را می دانید بهتر کردن حال روحی است. کافئین بسیار زیادی درون شکلات وجود دارد که باعث سرخوشی انسان و ترشح مواد شادی آفرین می شود به همین علت پیشنهاد می شود اگر از موردی ناراحت هستید حتما کمی شکلات بخورید. 

** شکلات و آرامش

دلایل بسیاری دانشمندان آورده اند که نشان می دهد شکلات می تواند برای افرادی که استرس دارند مفید باشد. وجود موادی به نام "آناندامید" در شکلات باعث آن میشود تا استرس خیلی راحت به طرزی عجیب از بدن شما خارج شود. بسیاری نیز در تحقیقات خود نشان داده اند که حتی یک گاز از شکلات می تواند این آرامش را در بدن ایجاد کند به همین علت است که می گویند برای  جلسه امتحان حتما شکلات به همراه داشته باشید. 

** شکلات عمر را طولانی می کند

تحقیقات گسترده ای روی شکلات سال گذشته در یکی از دانشگاه های انگلستن برگزار شد که به نتایج جالبی نیز ختم شد. آن ها متوجه شدند آنتی اکسیدان هایی که در شکلات یافت می شود در نوع خود بسیار متفاوت و جالب هستند. آن ها همچنین به این نتیجه رسیدند که این آنتی اکسیدان ها دقیقا همان موادی هستند که برای داشتن یک عمر طولانی به آن نیاز است.  
یکشنبه 1403/02/30 32 بازدید