تکنولوژی هایی با موتور بخار +عکس

تکنولوژی هایی با موتور بخار +عکساستفاده از موتور بخار برای به کار انداختن وسایل این روزها بسیار عجیب است چرا که همه آنچه در اطراف ما می گذرد با استفاده از برق و نیروی الکتریسیته کار می کند که دقیقا

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات
استفاده از موتور بخار برای به کار انداختن وسایل این روزها بسیار عجیب است چرا که همه آنچه در اطراف ما می گذرد با استفاده از برق و نیروی الکتریسیته کار می کند که دقیقا در مقابل موتور بخار قرار دارد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، موتور بحار به نوعی از اولین وسیله هایی بود که صنعت را به راهی متفاوت فرستاد به همین علت به عنوان یک انقلاب صنعتی از آن یاد می شود. اما با گدر زمان موتورهای بخار جای خود را به تکنولوژی های جدیدی دادند که بسیاری از کارها را آسان و سریعتر می کرد. 

این روزها همچنان نیز می توان از موتورهای بخار قدیمی استفاده کرد. بسیاری از طراحان هستند که با ترکیب کردن تکنولوژی های جدید به همراه موتورهای بخار دست به کارهای جالبی می زنند که دیدن و آشنایی با ان ها خالی از لطف نیست. 

** ماوس بخاری ماوس ها امروزه با استفاده از برق کار می کنند که البته در نوعی این برق به وسیله باتری تامین شده و دستگاه به صورت حتی وایرلس انجام وظیفه می کند. "پیتر بالخ" طراحی است که یکی از عجیب ترین ماوس های دنیا را ساخته است. این ماوس به گفته خودش با موتور بخار کار می کند که البته یک مغز نیز روی آن نصب شده است. این تنها ماوس دنیا است که یک عضو طبیعی روی آن نصب شده است. ** ایکس باکس با موتور بخارچندی پیش طراحی به نام :دوپلجندر" توانست یک ایکس باکس 360 را ابا استفاده از موتور بخار بازسازی کند البته این ایکس باکس هنوز به حالت اجرایی نرسیده است اما بسیاری از طرفداران این دستگاه می گویند جزئیات در طراحی بدنه آن بسیار دقیق دیده می شود و به نظر می رسد اگر قرار بود ایکس باکس در دوره موتور بخار اختراع می شد حتما به این شکل می بود. 

** لپ تاپ به سبک موتور بخار یکی از جالب ترین دستگاه هایی که خیلی جالب و دقیق با استفاده از ایده موتور بخار طراحی شده است لپ تاپ با موتور بخار است. این دستگاه که البته با باتری کار می کند به طرزی شگفت انگیز طراحی شده است به طوری که تمام قطعات آن از موتورهای بخار قدیمی هستند و حتی شکل ظاهری آن نیز با این قطعات ساخته شده است. صفحه کلید این لپ تاپ از آهن و کاملا مکانیکی است که حتی ظاهر بیرونی آن نیز به همین صورت است. 

** گیتار بخاری "مارک دالزل" یک عاشق گیتار است که در سال 2008 یک گیتار تمام صنعتی ساخت. این گیتار با حالت بسیار عجیبی که دارد این روزها در موزه موسیقی آمریکا نگه داری می شود. تمام بخش های این گیتار با استفاده از چرخ دنده های مختلف و قدیمی ساخته شده است همچنین روی این گیتار یک تلویزیون نیز قرار دارد. 

** هدفون با سیستم بخاریک طراح شیکاگوئی چندی پیش هدفون جالبی طراحی کرد که به صورت بی سیم روی گوش قرار می گرفت اما خیلی جالب شارژ می شد. این دستگاه به مانند همان ظاهری که داشت باید به یک دستگاه بحار متصل می شد تا شارژ شود. البته این طراح تصمیمی گرفت تا این ایده خود را تنها برای خودش نگه دارد تا هدفونی منحصر به فرد داشته باشد. 
جمعه 1402/09/17 33 بازدید