فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنیدفصل تابستان با توجه به شرایطی که دارد برای دستگاه های الکترونیکی محیطی نه چندان مناسب را ایجاد می کند. برای آنکه بتوانید دستگاه خود را ایمن از این فصل عبور دهید باید نکاتی را همیشه در ذهن داشته باشید.به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، فصل تابستان برای نوجوانان فرصتی است تا کمی شادی و ورزش کنند. آن ها بیشتر اوقات خود را بیرون از خانه در حال بازی می گذرانند و زیر نور خورشید فعالیت می کنند. برخی از جوانان نیز تابستان را فرصتی برای انجام کارهای خود در هوای…

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فصل تابستان با توجه به شرایطی که دارد برای دستگاه های الکترونیکی محیطی نه چندان مناسب را ایجاد می کند. برای آنکه بتوانید دستگاه خود را ایمن از این فصل عبور دهید باید نکاتی را همیشه در ذهن داشته باشید.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، فصل تابستان برای نوجوانان فرصتی است تا کمی شادی و ورزش کنند. آن ها بیشتر اوقات خود را بیرون از خانه در حال بازی می گذرانند و زیر نور خورشید فعالیت می کنند. برخی از جوانان نیز تابستان را فرصتی برای انجام کارهای خود در هوای آزاد می بینند. در هر کدام از این شرایط ممکن است مشکلاتی برای وسایل اکترونیکی همراه ما رخ دهد. این روزها تلفن همراه وسیله الکرونیکی همگانی است که در دست همه دیده می شود اما آیا با روش های محافظت از این دستگاه در فصل تابستان آشنا هستید؟

** مهمترین نکته ای که با شنیدن نام تابستان به ذهن خطور می کند گرما و دمای آزار دهنده هوا است. همانطور که ما خیلی از گرما خوشمان نمی آید دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن همراه یا لپ تاپ نیز با گرما رابطه خوبی ندارند. هر تلفن همراه یک حد دمایی دارد که اگر از آن عبور کند به سرعت قدرتش کاهش یافته و صفحه نمایشش از کار خواهد افتاد. همیشه حد دمایی در دفترچه راهنما نوشته می شود و باید آن را درذهن داشته باشید. 

** گرم شدن تلفن همراه نکته ایست که باید از آن پیشگیری شود اما نوع سرد کردن آن بحثی جداگانه است. عده ای بعد از گرم شدن تلفن همراه آن را درون یخچال میگذارند اما این کار باعث می شود تا دما به سرعت کاهش یافته و دستگاه دچار تحول دمایی گسترده شود. تحول دمایی برای هر وسیله ای مخرب است و در دستگاه های الکترونیکی باعث از بین رفتن قطعات داخلی می شود.  بهترین راه کاهش دما استفاده از یک بادبزن یا پنکه کوچک است که به مرور دما را کاهش می دهد. برای خنک کردن لپ تاپ ها نیز همیشه از  کول‌پد استفاده کنید تا دمای ثابتی به همه جای آن برسد.

** جنب و جوش یکی از عناطر جدانشدنی فصل تابستان است از این رو ممکن است برای ورزش به باشگاه بروید یا در خیابان مشغول بازی شوید. در هر صورت تلفن همراه همیشه در  جیب شما قرار دارد و این احتمال هست که ناگهان از جیب خارج شده و روی زمین بیافتد. استفاده از یک قاب محافظ در تابستان برای هر تلفن همراهی لازم است. این قاب ها اکثر حوادث ناگهانی را به خوبی دفع می کنند. استفاده از برچسب های خش گیر نیز میتواند گزینه ای خوب برای محافظت از صفحه نمایش باشد. 

** استخر یا دریا از جمله پرطرفدارترین محل های تابستانی هستند چرا که همه به نوعی می خواهند از گرمای تابستان فرار کرده و به آب پناه آورند. خیس شدن تلفن همراه در این مکان ها یکی از مشکلاتی است که در کمین شما قرار دارد  زیرا  به راحتی تلفن همراه را از بین می برد. برای آنکه بتوانید سریعا این مشکل را حل کنید همیشه یک کیسه فریز برنج به همراه داشته باشید. با خیس شدن گوشی تنها کافی است کمی آنرا خشک کرده و در برنج قرار دهید تا رطوبت توسط برنج گرفته شده و تلفن شما در اما می ماند. 

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنید

فناوری هایتان را تابستانی کنید


سه شنبه 11 / 04 / 1392 1 بازدید