مدرسـه تعطیـل است، امــــا درس و مشـق نـه

مدرسـه تعطیـل است، امــــا درس و مشـق نـهخیلی ها فکر می کنند ماه های گرم و روزهای طولانی تابستان فقط فرصتی است برای بازی و تفریح بچه ها؛ از نظر این گروه، بچه ها در این مدت نباید سروقت درس ها و کتاب ها

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

مدرسـه تعطیـل است، امــــا درس و مشـق نـه

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


خیلی ها فکر می کنند ماه های گرم و روزهای طولانی تابستان فقط فرصتی است برای بازی و تفریح بچه ها؛ از نظر این گروه، بچه ها در این مدت نباید سروقت درس ها و کتاب های درسی شان بروند و برعکس، فکر می کنند آنها فقط باید استراحت کنند تا برای شروع سال تحصیلی جدید آماده باشند.

در حالی که نتایج بررسی ها و پژوهش های محققان واقعیت های جالبی​ در این زمینه مطرح می کند. این متخصصان می گویند در طول تعطیلات تابستان احتمال دارد بچه ها بخشی از آنچه را در طول سال تحصیلی آموخته اند، فراموش کنند و به همین دلیل مشخص شده است اگر دانش آموزان در پایان تعطیلات تابستان امتحان داشته باشند در مقایسه با امتحان هایی که اول تابستان از آنها گرفته می شود، نمره های پایین تری کسب خواهند کرد.

تفاوتی هم وجود ندارد؛ همه بچه ها با این وضع روبه رو خواهند شد. بنابراین زمانی که درگیر درس و مدرسه نیستند طبیعی است​مواردی را فراموش کنند و نکاتی را از خاطر ببرند. در این شرایط، پدر و مادرها هم معمولا نمی دانند بهترین راه حل چیست. گروهی، بچه ها را به کلاس های درسی و تقویتی می فرستند تا درس هایشان را فراموش نکنند و عده ای هم همه برنامه های درسی و کاری را تعطیل می کنند تا کودکان و نوجوانان فرصت کافی برای بازی و تفریح داشته باشند.

با این حال، خوب است بدانیم گزینه های متعدد و متفاوتی پیش روی والدین قرار دارد که به کمک آنها می توانند در طول تعطیلات به فرزندان شان کمک کنند تا هم فرصت استراحت داشته باشند و هم درس هایشان را فراموش نکنند. فقط باید کمی فکر کنید و خلاق باشید تا بتوانید از این راه حل ها کمک بگیرید. همچنین خوب است این راهکارها را هم امتحان کنید؛ شاید برای شما مفید باشد:

- تا می توانید کتاب بخوانید و فرزندتان را هم به این کار تشویق کنید. بچه هایی که به اندازه کافی مطالعه می کنند، در طول تعطیلات هم این کار را کنار نخواهند گذاشت و همان طور که از خواندن کتاب های مناسب سن شان لذت می برند، بسیاری از درس هایشان را هم دوره خواهند کرد.

- بازی های رایانه ای و همین طور گشت و گذارهای اینترنتی هم راه خوبی برای تقویت مهارت ها به حساب می آید. فقط باید زمان این کار را برای فرزندتان تعیین کنید تا ساعت های طولانی پشت رایانه ننشیند. همچنین سایت ها و بازی ها هم حتما باید با نظر شما انتخاب شود.

- کلاس هایی نیز برای کودکان وجود دارد که به کمک آنها می توانید به فرزندتان کمک کنید تابستان را به بهترین شکل ممکن سپری کند. در این کلاس ها بچه ها نه تنها با هم سن و سالان شان هستند و تفریح می کنند که می توانند بسیاری از نکات درسی را دوره کرده و با هم تمرین نمایند. فقط باید دقت کنید این کلاس ها برای کودک خسته کننده نشود.

- با معلم فرزندتان مشورت کنید و از او برای انتخاب کلاس ها و کتاب های مناسب کمک بگیرید. بسیاری از مدارس در طول تابستان هم برای بچه ها کلاس های درسی برگزار می کنند تا آنها در کنار بازی و تفریح به درس هایشان هم رسیدگی کنند. بهتر است از معلم کودک بپرسید که شرکت در این کلاس ها برای فرزند شما ضرورتی دارد یا نه؟ همچنین اگر فرزندتان در درسی ضعیف است یا مشکل دارد، فراموش نکنید این تعطیلات بهترین فرصت است تا به او کمک کرده و مشکلاتش را برطرف نمایید.

یادتان باشد بچه ها هم به استراحت نیاز دارند. پس به هیچ عنوان نباید تعطیلات تابستان را برای آنها با برنامه های درسی پر کنید. تابستان فرصتی است برای تفریح و استراحت که در کنار آن باید به درس ها و برنامه های درسی کودکان هم رسیدگی شود.


یکشنبه 1403/02/30 35 بازدید