شگفت انگیز ترین حصار خانه در دنیا + تصاویر

شگفت انگیز ترین حصار خانه در دنیا + تصاویر محمت علی گوچقلو، یک تاجر موفق و مهندس توپوگرافی اهل ترکیه است که شگفت انگیز ترین فنس دنیا را برای ویلایش در چشمه ی ازمیر ساخته است.هشت سال پیش او فنس ها

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات
شگفت انگیز ترین حصار خانه در دنیا + تصاویر
 محمت علی گوچقلو، یک تاجر موفق و مهندس توپوگرافی اهل ترکیه است که شگفت انگیز ترین فنس دنیا را برای ویلایش در چشمه ی ازمیر ساخته است.

هشت سال پیش او فنس های فلزی ویلایش را با یک آکواریوم 50 متری با صدها ماهی و اختاپوس جابجا کرد. باید آن را ببینید تا باور کنید چنین چیزی ممکن است. خوشبختانه ما با عکس هایی که در دست داریم می توانیم آن را به شما اثبات کنیم.

ویلای محمت تنها چند متر با دریای اژه فاصله دارد. این ویلا به یکی از محبوبترین جاذبه های توریستی چشمه تبدیل شده که در روز هزاران بیننده را به خود جذب می کند.
ویلا به خودی خود بسیار چشمگیر است اما حقیقتا چیزی نیست که مردم را به سوی خود بکشد. باید بگوییم چیزی که مردم را مشتاق دیدن این ویلا می کند فنس های شگفت انگیز آن است.


این تاجر ترکیه ای هشت سال پیش ایده ای به ذهنش رسید که موجودات دریایی دریای اژه را به جای حصار در مقابل خانه اش داشته باشد. ساخت دیواره ی شیشه ای این آکواریوم کار آسانی بود اما قسمت سخت ماجرا ارتباط آب دریای اژه با این حصار شیشه ای بود. آنها با عبور یک خط لوله 400 متری از زیر خاک موفق شدند آب دریا را با آکواریوم متصل کنند. بنابراین آب آکواریوم به صورت مداوم در حال تعویض شدن است تا همیشه آب آکواریوم تمیز به نظر برسد و موجودات درون آن احساس کنند هنوز در دریا هستند.


آقای گوچقلو یک تیم غواصی را استخدام کرد تا با هزینه ی 21 هزار دلاری آرزوی او را برآورده کنند و ماهی های دریای اژه را به آکواریوم او منتقل کنند.
او می گوید وقتی مردم را می بینم که به آکواریوم من خیره شده اند ارزش کارم را متوجه می شوم.


ماهی کفال، ماهی خاردار، ماهی های دریایی، مار ماهی و اختاپوس تنها برخی از گونه هایی است که در این آکواریوم وجود دارند. با توجه به گزارش هایی که وجود دارد حدود 1000 ماهی زنده در این آکواریوم زندگی می کنند.


با توجه به اینکه هشت سال از ساخت این آکواریوم می گذرد و هر روز افراد زیادی برای بازدید از آن می آیند جای تعجب دارد که چرا تعداد ماهی های این آکواریوم بر اثر سرقت کم نمی شود و کسی به این حصار شیشه ای آسیبی وارد نمی کند.


باید بگوییم صاحب این ویلا یک شبکه ی نظارت متشکل از 17 دوربین با سیستم تشخیص چهره راه اندازی کرده تا کسی جرات آسیب رساندن و سرقت ماهی ها را نداشته باشد. بازدیدکنندگان تنها می توانند با این ماهی ها عکس بگیرند و فیلم تهیه کنند ولی به محض نزدیک شدن به آکواریوم زنگ آن به صدا در می آید.جمعه 01 / 06 / 1392 20 بازدید