4 ترفند متفاوت برای تجربه خوابی راحت

4 ترفند متفاوت برای تجربه خوابی راحتخواب امری عادی و بسیار ضروری برای بدن انسان است. به عبارتی به کاهش سطح هوشیاری انسان نیز خواب می گویند.همیشه راه های مختلف توسط پزشکان ارائه می شود که طی آن یک فرد

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

4 ترفند متفاوت برای تجربه خوابی راحت

خواب امری عادی و بسیار ضروری برای بدن انسان است. به عبارتی به کاهش سطح هوشیاری انسان نیز خواب می گویند.
همیشه راه های مختلف توسط پزشکان ارائه می شود که طی آن یک فرد بی خواب می تواند بدون هیچ مشکلی به خواب برود اما اگر این راه های مختلف هم به شما کمکی نمی کند می توانید با ما همراه باشید تا بهترین ترفندهای خواب را به شما آموزش دهیم. این ترفندها با کمترین مشکل می تواند شما را به خواب ببرد. 

** تمامی برهم زنندگان آرامش را از بین ببرید تا خواب راحت را تجربه کنید. برای مثال عده ای هستند که نمی توانند خواب راحتی داشته باشند زیرا گوش های بسیار قوی دارند و صدای کلیک ساعت هم آن ها را اذیت می کند از این رو چنین افرادی باید ساعت ها را از اتاق خارج کنند. تلفن همراه، چراغ، ساعت و ... از جمله مهمترین برهم زنندگان آرامش هستند. 

** ترفندهای ذهنی یکی از بهترین راه های تجربه کردن خواب راحت است. ابتدایی ترین روش برای خوابیدن شمردن گوسفندانی هستند که از ذهن شما عبور می کنند اما متخصصین برعکس شمردن را بیشتر توصیه می کنند همچنین تمرکز کردن به نفس کشیدن و تمام ذهن را خالی کردن نیز از دیگر راه های جالب برای خوابیدن است. 

** اگر پس از چندین بار تلاش بازهم خوابتان نبرد باید بدنتان را ریست کنید. برای این کار بهتر است از تشک خارج شده و یک دوش کوچک بگیرید حتی بعضی مواقع نوشیدن یک لیوان چای گیاهی یا ماده ای کافئین دار در این شرایط به جای بیدار نگه داشتن شما باعث خوابیدنتان می شود. انجام چند حرکت نرمشی ساده نیز از جمله راه های تجدید قوا کردن برای بدن است. 

** قبل از خواب برای داشتن "خوابی آرام" و اعصابی همراه با آرامش در طول روز بعد، "ناحیه پیشانی"، گیجگاه و دست و پاهای خود را با آب و نمک ماساژ دهید تا از فواید آن بهره مند شوید.  نمک می تواند برای افرادی که بی خوابی دارند حکم کیمیا را داشته باشد. 
سه شنبه 1402/12/08 39 بازدید