بزرگترین ماجراجوی نابینا در دنیا +عکس

بزرگترین ماجراجوی نابینا در دنیا +عکسنابینایان در دسته معمولین جسمی به حساب می آیند اما این نکته را می دانید که هیچ معلولی با انسان های دیگر فرق ندارد و برخی مواقع آن ها می توانند به مدارجی برسند که ش

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

بزرگترین ماجراجوی نابینا در دنیا +عکس

نابینایان در دسته معمولین جسمی به حساب می آیند اما این نکته را می دانید که هیچ معلولی با انسان های دیگر فرق ندارد و برخی مواقع آن ها می توانند به مدارجی برسند که شاید هیچ انسان دیگری توانایی آن را نداشته باشد.
 ماجراجویی و انجام کارهای خطرناک از دست هر انسانی بر نمی آید زیرا نیاز به قدرت بدنی بالا و البته درست کار کردن تمام حس های بدن دارد. نبود یکی از حس ها یا حتی نبود یکی از اعضای بدن می تواند مانع انجام بسیاری از کارها باشد ولی توجه داشته باشید که اراده می تواند جای هر نقص عضوی را پر کند. 

"اریک ویلنمایر" مردی است که در سن 13 سالگی نابینا شده است اما اجازه نداد این نابینایی محدودیتی برای رفتارهای او باشد و به گونه ای رفتار کرده است که به نظر هیچگاه این اتفاق رخ نداده است. او یکی از معدود افرادی است که با وجود معلولیت دست به کارهای شگفت انگیز می زند. در حالی که اریک 44 سال بیشتر ندارد به عنوان بزرگترین ماجراجوی نابینای دنیا شناخته می شود زیرا کارهایی انجام داده است که شاید بسیاری از انسان های بینا نیز قادر به انجام آن نیستند. این مرد کارهایی انجام داده است که باعث شد به یک نماد برای انسان های بینا هم تبدیل شود.

کوهنوردی های طاقت فرسا، کشتی، دوچرخه سواری، اسکی، کایاک، پاراگلایدینگ، سقوط آزاد تنها بخشی از هزاران فعالیتی است که اریک با توجه به معلولیتش انجام داده است. او در تمام رشته های ورزشی که شرکت کرده است توانسته تا سرحد قهرمانی پیش برود. این مرد پس از تحصیل در دانشگاه با تمام سختی ها و گرفتن لیسانس به سوی معلمی رفت و در همان زمان کشتی را به طور حرفه ای آغاز کرد. سپس او رو به صخره نوردی آورد و توانست طی دو سال کوه های کلیمانجارو و اورست را فتح کند. او تنها نابینایی است که اورست را فتح کرده است.

او همچنین در سال 2003 در مسابقات بسیار سخت 9 روزطاقت فرسا که باید فعالیت های خاص بدنی به همراه نبود غذا را تحمل کنند نیز شرکت کرد. در این مسابقه جزو معدود افرادی بود که توانست به خط پایان برسد. او تا به حال چند مستند نیز از کارهای خود ساخته است و در لیست فعالیت هایش ماجراجویی های زیادی وجود دارد. شنبه 1402/09/18 28 بازدید