کوچکترین گونه های حیوانات در دنیا +عکس

کوچکترین گونه های حیوانات در دنیا +عکسحیوانات بسیاری روی زمین زندگی می کنند که به دسته و گونه های مختلف تقسیم می شوند. این گونه های حیوانی هر کدام دارای دسته بندی های گوناگونی می شوند و عجایب خاص خود

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

کوچکترین گونه های حیوانات در دنیا +عکس

حیوانات بسیاری روی زمین زندگی می کنند که به دسته و گونه های مختلف تقسیم می شوند. این گونه های حیوانی هر کدام دارای دسته بندی های گوناگونی می شوند و عجایب خاص خود را دارند .
در هر دسته از حیوانات از بزرگ تا کوچک دیده می شود و هر کدام با توجه به حالت بدنی خود دارای قدرت و قابلیت های مختلف هستند. در میان این دسته ها برخی بسیار ریز و کوچک شده اند و شاید از اندازه طبیعی خود بسیار کوچک تر هستند. امروز نگاهی خواهیم داشت به کوچکترین حیوانات در دسته و گونه های مختلف که این روزها نیز روی زمین به زندگی خود ادامه می دهند. 

دسته ماهی ها - Paedocypris progeneticaدر سال 2006 دانشمندان توانستند ماهی بسیار جالبی را در جزیره های اندونزی پیدا کنند که ریزترین ماهی و البته ریزترین موجود قابلت رویت روی زمین است. این ماهی در آخرین حالت خود 8 میلی متر خواهد بود و درون آب هایی زندگی می کند که pH آن 4 باشد. دانشمندان دریافت اند که این ماهی می توان در آب هایی 100 برابر اسیدی تر از باران اسیدی زندگی کند. 

دسته وال ها - Vaquitaدر حالی که بسیاری به دنبال نجات وال های در حال انقراض هستند هیچ کسی نگاهی به وال های بسیار کوچک تر در اقیانوس ها ندارد. "Vaquita" نوعی از وال ها هستند که در بزرگترین حالت تنها 1.2 متر طول خواهند داشت و این برای گونه وال ها بسیار کوچک است. این موجودات بسیار نادر هستند  و تنها می توان آن ها را در اقیانوس های نزدیک مکزیک مشاهده کرد. این روزها با ایجاد فضاهای شکار ممنوع قصد دارند نسل این وال را زنده نگه دارند. 

دسته خزندگان – Thoriaیک مارمولک بسیار کوچک که کمتر کسی می توان آن را در طبیعت پیدا کند. این مارمولک که هیچگاه بیشتر از 2 سانتی متر طول نخواهد داشت از آمریکای شمالی تا برزیل دیده شده است و به عنوان ریزترین خزنده دنیا شناخته می شود. دانشمندان نام این سمندر را "دقیقه" گذاشته اند و شاید دلیل آن نیز بسیار ریز بودن این موجود در کنار نمونه های بزرگی است که در چین و آسیا دیده می شود. 

دسته خرچنگ ها – Mexican dwarfدر حالی که خرچنگ ها در هر جای دنیا اندازه های مختلفی دارند و برخی از آن ها می توانند تا بیش از یک متر رشد کنند خرچنگی در آب های مکزیک زندگی می کند که نهایت رشدش به 3.8 سانتی متر می رسد. این خرچنگ در بیشتر مواقع به عنوان یک میگو صید می شود و گاهی افراد تا آخرین لحظه و قبل از خوردن آن هم متوجه نمی شوند در حال خوردن خرچنگ هستند. البته این نکته را باید در نظر داشت که پنجه و چنگک های این موجود ریز بسیار تیز هستند و دست را به راحتی دچار زخم های عمیق می کنند. 

دسته پنگوئن ها - fairy با شنیدن نام پنگوئن حتما به یاد موجودات بسیار بلند و یک متری خواهید افتاد که در قطب و در سرمای بسیار شدید زندگی می کنند در حالی که در سواحل گرم و نرم استرالیا نیز می توان پنگوئن هایی را دید که تنها 33 سانتی متر قد دارند. این پنگوئن های کوچک می توانند تا 1.5 کیلوگرم وزن داشته باشند و بیشتریی شهرت خود را از بدن درخشان و آبی خود دارند که در میان دیگر پنگوئن ها بسیار ساده، جالب و زیباست.
جمعه 1403/01/24 57 بازدید