کمرتان با این ورزش ها نابود می‌شود

کمرتان با این ورزش ها نابود می‌شودبرای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که فکر می کردیم اگر ورزش کنیم سلامت بدنمان تضمین خواهشد شد اما پس از چند دقیقه ورزش دچار مشکلات مختلف از جمله کمردرد شده ایم. بسیار

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات

کمرتان با این ورزش ها نابود می‌شود

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که فکر می کردیم اگر ورزش کنیم سلامت بدنمان تضمین خواهشد شد اما پس از چند دقیقه ورزش دچار مشکلات مختلف از جمله کمردرد شده ایم. بسیاری از ورزش ها هستند که نه تنها به سلامتی کمک نمی کنند بلکه برای افراد مبتلا به درد کمر مضر هستند
ورزش‌هایی كه قوس كمر را افزایش داده مضر و ورزش‌هایی كه باعث كاهش قوس كمر می‌شوند برای بیماران مبتلا به كمردردهای مزمن مفید هستند .

خم شدن به عقب در حال ایستاده، قوس دار كردن در حال خوابیده به شكم، خم كردن كمر و رسانیدن انگشتان دست به زمین در حالی كه بیمار به پشت خوابیده و زانوها كشیده است ، از جمله ورزش‌های مضر برای بیماران مبتلا به كمردرد است.

خطرناك‌ترین ورزش بلند كردن اشیای سنگین در بالای خط كمری است. ورزش‌هایی مثل وزنه برداری برای این بیماران مضر است.

راه رفتن تند برای مبتلایان به كمردرد مضر است . اكثر افراد در موقع راه رفتن سینه خود را به جلو داده كه این عمل باعث افزایش قوس كمر می‌شود. درجا دویدن، با توجه به این كه شخص در موقع دویدن دست خود را به جلو تكیه داده و كمی به جلو خم می‌شود بلامانع است.

 اسكی، دوچرخه سواری متحرك و ثابت با توجه به خم كردن تنه به جلو در مواقع سواری باعث كاهش قوس كمر می شود.

اما بی تردید شنا ورزش بسیار مناسبی برای بیماران مبتلا به كمردرد است. این ورزش باید به طور صحیح انجام شود و ضمن شنا كردن حتی الامكان باید از بالا آوردن بیش از حد سر از آب كه موجب خم شدن سر و تنه به عقب و افزایش قوس كمر می‌شود جلوگیری كرد.

 در میان انواع شنا ، شنای كرال بهترین نوع شنا برای بیماران مبتلا به كمردرد است. شیرجه رفتن با افزایش ناگهانی قوس كمر ورزش خطرناكی برای مبتلایان به كمردرد است. بالا رفتن از پله ها با توجه به اینكه ضمن بالا رفتن بیمار تنه خود را به جلو خم كرده و قوس كمر را كاهش می‌دهد ورزش مفیدی است.
جمعه 1403/01/24 36 بازدید