مشاهده وضعیت لحظه ای ترافیک تهران در نقشه گوگل میسر شد

به گزارش سایت تفریحی دیـــبا از سایت باشگاه خبرنگاران : تهرانی ها می توانند مسیرهای ترافیکی را از طریق نقشه گوگل شناسایی کنند.به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه

سایت دیــــبا
جدیدترین پست هاNEW!
×
اطلاعیه متن اطلاعیه را از تنضیمات بلوک های دلخواه به دلخواه تغییر دهید :)
سریال های در حال پخش +
تبلیغات
به گزارش سایت تفریحی دیـــبا از سایت باشگاه خبرنگاران

تهرانی ها می توانند مسیرهای ترافیکی را از طریق نقشه گوگل شناسایی کنند.
به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ظاهرا گوگل در سرویس نقشه خود یعنی گوگل مپس امکان مشاهده لحظه ای ترافیک تهران را فراهم کرده است.

یکی از ویژگی‌های مفید گوگل مپس در دنیا قابلیت مشاهده لحظه‌ای ترافیک روی نقشه است. این قابلیت به کاربر کمک می‌کند هنگام مسیریابی بتواند مسیری انتخاب کند که ترافیک کمتری دارد. حالا به نظر می‌رسد این ویژگی مفید روی نقشه گوگل در ایران نیز فعال شده و فعلا شهروندان تهرانی می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

مشاهده وضعیت لحظه ای ترافیک تهران در نقشه گوگل میسر شد + آموزش

همچنین علاوه بر نمایش آنلاین ترافیک، قابلیت مشاهده مسیرهای در دست تعمیر و بسته‌شده نیز با علائم مشخصی امکان‌پذیر شده است. برای استفاده از این ویژگی در اپلیکیشن گوگل مپس تنها کافی است نوار سمت چپ اپلیکیشن را باز کنید و گزینه Traffic را انتخاب کنید. سپس شما می‌توانید ترافیک لحظه‌ای تهران را روی نقشه مشاهده کنید و هنگام مسیریابی به سمت مقصد متوجه شوید که کدام مسیر خلوت‌تر است.

مشاهده وضعیت لحظه ای ترافیک تهران در نقشه گوگل میسر شد + آموزش

به‌طور مشخص رنگ سبز برای مسیرهای روان، رنگ زرد برای مسیرهای نیمه‌سنگین و رنگ قرمز برای مسیرهایی با ترافیک سنگین استفاده شده است. در مسیرهایی که به رنگ سفید مشخص شده‌اند نیز اطلاعاتی از وضعیت ترافیک وجود ندارد.


منبع: جئوفارسی
دوشنبه 1403/03/28 31 بازدید